Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Scenariusz zajęć otwartych

Scenariusz zajęć otwartych

Treść

Temat: Rozpoznawanie różnych odgłosów z mojego najbliższego otoczenia.

Data: 20.05.2022r.

Klasa: I c

Metody nauczania: metoda wizualna (prezentacja na tablicy interaktywnej/monitorze interaktywnym, ilustracje), metoda słowna (dialogi z nauczycielem i innymi uczniami), metoda czynna (wskazywanie odpowiednich obrazków, dopasowywanie dźwięków do pasujących obrazków), metoda zabawowa (gry na tablicy interaktywnej).

Środki dydaktyczne: tablica interaktywna/monitor interaktywny, programy interaktywne, różne materiały do wykonania instrumentów np. kasza, plastikowa butelka, bibuła, sznurek itd.

Cele lekcji:

Główne:

  • Rozwijanie percepcji słuchowo-wzrokowej,
  • Kształtowanie umiejętności czytania.

Operacyjne:

  • Uczeń potrafi wysłuchać dźwięk i prawidłowo dopasować właściwy obrazek ,
  • Uczeń umie poprawnie odczytać zapisany tekst,
  • Uczeń potrafi rozpoznać odgłosy z najbliższego otoczenia.

Forma zajęć:

- praca indywidualna,

- praca z całą klasą.

Wymagania w zakresie TIK:

- komputer z dostępem do internetu,

- tablica multimedialna lub projektor i ekran,

- programy interaktywne.

Przebieg zajęć:

  1. Powitanie dzieci, przedstawienie celów zajęć.
  2. Zabawa ruchowa ”Muzykanci” połączona z muzyką - dzieci na nowy dźwięk, zmieniają kierunek biegu.
  3. Ćwiczenia percepcji słuchowo - wzrokowej:
  • Połącz nagranie z odpowiednim tekstem,
  • Połącz w pary nagrania i pasujące do nich obrazki,
  • Posłuchaj różnych dźwięków dobiegających z ulicy i wskaż na obrazku co je wydaje,
  • Wysłuchaj dźwięków i przenieś do ramki odpowiedni fragment ilustracji,
  • Połącz nagranie z pasującą do niego ilustracją.

      4. Wykonanie instrumentów muzycznych według instrukcji nauczyciela.
      5. Podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów.

420888