Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Czytajmy!

Treść

Dzięki uczestnictwu w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w bibliotece szkolnej przybyło sporo nowych książek. Każdy uczeń powinien wśród nich znaleźć interesujący tytuł. Tutaj przedstawiam kilka propozycji. Czytajmy!

„Smocza Straż" to kolejna pozycja Brandona Mulla w naszej bibliotece szkolnej. Książka, dla wszystkich tych, którzy kochali i nadal kochają "Baśniobór".

Miłośników fantasy jest naprawdę wielu, także tego epickiego, pełnego baśniowych, niewyobrażalnych stworów, czarów, dobra i zła. Nie brakuje również fanów "Baśnioboru", niepowtarzalnego cyklu autorstwa Brandona Mulla. "Smocza Straż" to właśnie długo wyczekiwana kontynuacja tego niesamowitego ciągu powieści. Jeśli pragniesz zrozumieć, dlaczego Kendra i Seth Sorensonowie nadal nie mogą spać spokojnie, musisz po prostu sięgnąć po tę książkę.

"Zbrodnia niezbyt elegancka" to seria książek detektywistyczno-kryminalnych dla młodzieży, które rozbudzą w młodych odbiorcach chęć do rozwiązywania kolejnych zagadek. W poszczególnych powieściach opisywane są śledztwa prowadzone przez tajne towarzystwo detektywistyczne, w ramach którego działają dwie uczennice szkoły dla dziewcząt Deepdean, Daisy Wells oraz Hazel Wong.

W bibliotece znajdują się się następujące tytuły: "Zbrodnia nie przystoi damie" (tom 1), "Herbatka z arszenikiem" (tom 2), "Zbrodnia pierwszej klasy" (tom 3).

 

"Zosia z ulicy Kociej" to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi 
i jej zwariowanej rodzinki.

W pierwszej części sporo niespodzianek: konkurs na Pajęczą Twarz Roku, trup na schodach, taniec z pralkami, a nawet spotkanie z pewnym Bezskorupciastym! W bibliotece szkolnej jest aż 10 części przygód Zosi!

           

 

"Domek na drzewie" to cykl książek z przygodowych przeznaczony dla najmłodszych i tych nieco starszych, nastoletnich odbiorców. Autorem jest Andy Griffiths.

Andy i Terry, główni bohaterowie serii, mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie, uważając to miejsce za najbardziej zaczarowane i fantastyczne na świecie.   
Domek na drzewie jest miejscem odwiedzin licznych gości, a na co dzień aż roi się tam od niesamowitych przygód i odwiedzin inspirujących, ciekawych osobistości. 
Potem pięter systematycznie przybywa.

426563